top of page

WYSTAWY

Obraz "Polna kreacja" na wystawie pokonkursowej im. Ignacego Bieńka wiosna 2023

Wystawa pokonkursowa im. Ignacego Bieńka w Bielsku Białej. Wiosna                        2023.
Obraz "Polna kreacja"

Wsytawa im. Ignacego Bieńka w Bielsku Białek 2022

Wystawa pokonkursowa im. Ignacego Bieńka w Bielsku Białej 2022
Obraz "Gniezno nocą"

Wernisaż Festiwalu Art Naif Kakowice 2021

Wernisaż Festiwalu Art Naif Katowice 2021

Moja książka "Zdrowe wibracje śpiewnych afirmacji"

Książka Zdrowe wibracje śpiewnych afirmacji.jpg

Moje życie jest nieustającą wędrówką, nie tyle po kurortach, ile po krętych ścieżkach ludzkich emocji, reakcji, zachowań społecznych i indywidualnych. Są dla mnie natchnieniem. Zawsze miałam i mam mnóstwo pomysłów na wyrażanie siebie, swoich doświadczeń, przemyśleń oraz przemian. Mam sporo zdolności niedostatecznie zgłębionych, ponieważ pojawiają się za chwilę nowe horyzonty, których koniecznie, ale to koniecznie muszę dotknąć i posmakować. Wyjątkiem jest moja praca zawodowa, której wierna jestem od 30 lat.

Nieprzeparta chęć malowania pojawiła się we mnie w stosunkowo późnym wieku i jest to dla mnie cud, jeden z wielu w moim życiu. Moje obrazy mają prosty przekaz – uśmiechnij się, rozejrzyj dookoła, zachwyć się prostotą życia, które jest piękne, jeśli sobie tak postanowisz. Obcowanie z galerią moich obrazów przypomina mi o tym codziennie… Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.galeriaiwona.com oraz kanału na YouTube: Afirmacje śpiewne. Pasje. Obrazy. Iwona Nowina, na którym poza śpiewaniem piosenek afirmacyjnych rozwijam nowy projekt: inspirujące dla widza rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Według mojej teorii mój rozproszony nieco, ale wielokierunkowy zbiór cech, talentów i potencjałów jest po części spadkiem genetycznym po moich interesujących przodkach – 17 udokumentowanych pokoleń z linii ojca. Duży wpływ na mój rozwój osobisty miały słowa wypowiedziane w rozmowie telefonicznej przez moją ciocię znaną w czasach PRL dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną, później prezes Fundacji TVN, Bożenę Walter: ,,Jesteś silną osobą, Iwonko, i potrafisz poradzić sobie z przeciwnościami". Z uwagi na mój szczery podziw dla charyzmy, profesjonalizmu i stylu bycia Bożenki, jej słowa przylgnęły do mnie na stałe i chociaż ze względu na moją emocjonalność i nieustający entuzjazm nie próbuję nawet jej naśladować, to nieodmiennie są dla mnie kierunkowskazem w trudniejszych chwilach życia.

Niniejsza książeczka ukazuje się w trudnych czasach – wojna za naszą wschodnią granicą, powszechny stres, dezinformacja, lęki, choroby, zagubienie jednostek i całych społeczeństw. Zbiorowa świadomość jest szara i ponura, ale… jeśli jednostki zmienią rytm myślenia i odczuwania, to połączą się w zdrowym stosunku do siebie i świata. Modlimy się o to, czego najbardziej pragniemy. Tak naprawdę wszystko już mamy, mamy narzędzia w sobie, tylko nie wykorzystujemy ich należycie. Głównym narzędziem jest silna wiara w siebie i swoje możliwości. One są nieograniczone. Sami ograniczamy się jednak własnymi, ciasnymi myślami, które niepotrzebnie krążą wokół majątku sąsiada, urody koleżanki, sukcesu kolegi, budząc w nas zawiść i zaniżając poczucie naszej wartości. Bo zazdrość to degradacja samego siebie. To nie ma sensu i nie prowadzi do niczego dobrego. Mamy to szczęście istnieć w erze oświecenia, erze najwspanialszego odkrycia wszech czasów – zdolności sterowania swoim życiem za pomocą myśli… Jednakże… Upragnione zmiany nie dzieją się same. Serdecznie zapraszam na szczególną wyprawę po „złote runo” w głąb siebie, tam, gdzie masz nieograniczoną moc dokonania zmian w swoim życiu. Zmiany, których pragniesz, zależą w całości od ciebie, Twojego stosunku do siebie i otoczenia. Słowem – Twoich myśli.

Poezja ilustrowana moimi obrazami

tomik poezji.jpg
1 kwietnia ukazał się tomik poezji wschodzącej poetki Danuty Potrawy "Człowiek brzmi dumnie" ilustrowany moimi obrazami.
W swoim czasie Danka w gorszych chwilach swojego życia otrzymała ode mnie "ku pokrzepieniu" obraz, który uznała za swój talizman szczęścia i zdobi okładkę pierwszego wydania poezji jej autorstwa.
Zachęcam do zakupu na stronie wydawnictwa.

Poniżej przypis redakcji:

"Oddajemy do rąk czytelnika niezwykły tom poezji. Niezwykły ze wszech miar, ponieważ zawarte w nim utwory są nieoczywiste. W zależności od nastroju czytelnika (a nawet samej poetki) ten sam wiersz można analizować na różne sposoby. Opublikowane utwory zachęcają do podróży w głąb siebie."
bottom of page